Diğer Yazılar

21 Aralık 2017, 10:56

0 Yorum

1751 Okuma

Yeniliklere Açık Olanlar İçin Her Gün Tadacak Yeni Bir Yemek

21 Aralık 2017, 11:25

0 Yorum

1976 Okuma

Alsancak Meyhane'de Bir Gece

21 Aralık 2017, 12:00

0 Yorum

1900 Okuma

Meyhane Kültürü

21 Aralık 2017, 12:05

0 Yorum

1665 Okuma

Samimi ortamıyla müdavimi olacaksınız
Yeniliklere Açık Olanlar İçin Her Gün Tadacak Yeni Bir Yemek
21
Aral
1751 Okuma 0 Yorum
Yeniliklere Açık Olanlar İçin Her Gün Tadacak Yeni Bir Yemek

Çoğu insan için yemek ayrı bir keyiftir. Hele ki damak tadına uygun bir menü varsa, yemek ayrı bir ritüel haline gelir bir anda.

Bu keyfi arttırmak ve geliştirmek için de farklı lezzetler arayışına gireriz. Farklı lezzetler de, farklı kültürlerden gelir ve her bir tarif aslında kendi kültürünü anlatır. Örneğin aradığınız lezzet doyurucu, lezzetli ve çabuk hazırlanabilir bir şeyler olsun isterseniz, hızlı adımların yeri olan Amerika’nın yine hızlı ve ayak uydurulması zor temposunun bir getirisi olan, muhteşem bir hamburger sizin için ideal bir seçenek olabilir. Ya da bol baharat sevenlerin ve hatta yemeklerinde acısız yapamayanların tercihi olabilecek, Meksika kültüründen doğmuş ve yayılmış olan özel sos ve baharatlarla hazırlanmış bir kaç farklı lezzetler sizleri farklı kültürlere taşımaya yetecektir.

Belki de beklediğiniz şey Avrupa’nın farklı kültürlerinden gelen bir şeylerdir… O halde sizin için en uygun seçenek İtalyan mutfağı olur. Nefis mozzarella peyniri eşliğinde harika bir makarna ve üzerinde yine aynı topraklardan gelen baharatlar ve soslar ile unutulmaz bir deneyim olacaktır. Belki bunların dışında Ege’nin eşsiz zeytinyağlıları ile bezenmiş denizin iki yakasından birini de tercih edebilirsin.

Fakat tüm bu lezzetleri yerinde tatmak modern dünyanın bireyleri için çok zor olabilir. Dünyayı gezmek hepimizin hayalidir fakat dünya mutfaklarını tatmak için bu hayalin gerçek olmasını beklemeye de gerek yoktur. Bütün bu lezzetlerin ve fazlasının doğru adresini bulmak önemli noktalardan biridir ve Camia restoran, bu kültürleri ve menüleri, layığıyla ve hakkını vererek, kültürüne yakışır lezzetle ve şık sunumla sizlere ulaştırabilecek doğru adres olabilir. Bir gün yolunuz düşer ve kültürel farklılıkların, farklı lezzetlerini deneyimlemek isterseniz, Camia restoran sizler bekliyor olacaktır.

ir.

0 Yorum

Yorum Ekle